fikriniz neMesaj Ekle | Siteye DönRamazan GEÇGEL10 Mart 2012 Cumartesi 19:03:17
Böyle bir site düşünerek kurduğunuz için tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.Köyümüze ait bir soy ağacı oluşturmanız mümkün olurmu. ERZURUM selamlar
  ramaangecg..

adnan ögüt18 Ocak 2012 Çarşamba 00:01:46
Bu sitede emegi gecenlerin ellerine saglik güzel olmus azda olsa köyümün özlemini gidermis oldum. Köyümde beni taniyanlara Almanyadan selamlar.
  aksehirliy..

Soner SARGIN07 Aralık 2011 Çarşamba 00:12:24
Ramazan muhtarlarımız bölümünde köy muhtarlıgı kayıtlarından bakarak veya bilğialarak krnolojik sıraya koyarsak sanırm daha güzel olur. Tabi birde hangi yıllarda muhtarlık yaptıkları.
  ..

Soner SARGIN07 Aralık 2011 Çarşamba 00:12:49
Köyün İlk elektrik kullanımı sorusunun cevabı yanlış. Ökes 1827 de elektrik kullanmış olsaydı Türkiye Dünyanın süper gücü olurdu. Türkiye'de elektrik enerjisi, ilk kez 1902 yılında Tarsus'ta kurulan bir hidroelektrik santral ile üretilmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. O dönemde, Tarsus Belediyesi'nde çalışan Avusturyalı Dörfler tarafından, Berdan Nehri Bentbaşı mevkiinde kurulan hidroelektrik santralından, sudeğirmeni milinin transmisyon kayışı ile 2 kW'lık bir dinamoyu bağlanmasıyla, 15 Eylül 1902 tarihinde Tarsus'a elektrik sağlandı. 1914 yılında ilk kayda değer elektrik üretim tesisi olarak Silahtarağa Termik Santralı hizmete girmiştir. 14 Şubat 1914'te açılan bu tesis, ekonomik ömrünü tamamladığı 1983 yılına kadar hizmet vermiştir. Konya da İlk elektrik, 1924 yılında Alaeddin Tepesi civarında ufak bir binada üretilmeye başlanmış iken, ciddi olarak 1929 yılında Meram Dere boğazında bir şirket tarafından kurulan santralde üretime başlanmıştır ve uzun seneler Konya'nın elektrik ihtiyacını karşılamıştır. Ramazan kardeşim ana sayfada online yazışma bölümü açarsan daha iyi ollacagı knısındayım. Belki Köylülerimizde birebir yazışma imkanlarımız olur.
  ..

fevzi samur27 Ekim 2011 Perşembe 21:10:48
siteyi hazırlayanların ellerine sağlık.Köyümüze ait bazı deyimlerin eklenmesi daha iyi olur.Ökese düğünün mü var? ökesliye düğünün mü var?bunlardan ikisi. Köyün geçmişine yönelik çalışmaların yapılması gerekmektedir. Ayrıca köyümüzde devlette çalışan veya emekli olanlara da ulaşılması iyi olur.
  fsamur48@o.. | http://fsamur48@otmail.com (0)ALAADDİN UZ27 Ekim 2011 Perşembe 20:10:29
kardeş cok güzel olmuş ellerine sağlık daha da güzel olacagına inanıyorum
  ..

Soner16 Ekim 2011 Pazar 13:10:22
Ramazan sorular çogaltılabilir.Ama doğru cevablar için resmi kayıtlara ulaşmak gerek. Zamanla onlarında aşılacağı umuduyla birkaç soruda yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. 1.Köyümüzün ilk öğretmeni kimdir? 2. Köyümüzde enuzun süreli öğretmenlik yapan öğretmenimiz kimdir ? 3. Köyümüzün okulundan mezun olan ilk memur kimdir? 4. Köyümüzün kök konagını kim yada kimler yaptırmıştır? 5. Köyümüzün ilk muhtarı kimdir. 6.Köyümüzün tarihi güzellikleri arasında yer alan sokak çeşmeleri nezaman ve kimin muhtarlıgında yapılmıştır? 7. Köyümüze ilk traktör kimler getirmiştir.? 8.Köyümüzde ulaşımda kullanılmak üzere ilk vasıtayı kim yada kimler getirmiştir? 9. İlk kahvehane yi kim nerde açmıştır. Ramazan soru cok ama cevap yok yüzde yüz dogru cevaplara ulaşmak baya zor olacak ama bu sorular belki tatılımı artırı. Dediğim gibi resmikayıtlar ve köyün yaşlılarından doru bilğiler edinilebilir. Ulaştıgım cevapları sana gönderirim. Birçogunun muhtarlık kayıtlarında ulaşılabilir. Bazılarınıda okulumuzun kayıtlarında mevcudsa Sy. Müdürümüzden isteye biliriz.
  ..

soner13 Ekim 2011 Perşembe 23:10:33
Vefaat edenler, memurlarımız gibi kişilerle ilgili bölümlerde tanımayanlar için ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek adına ayrıntılı (Köyümüzden olanların anlayacagı şekilde lakap gibi) bilgi bölümü açman uygun olur düşüncesindeyim. Saygılar.
  ..

Soner SARGIN13 Ekim 2011 Perşembe 23:10:49
Dileklerimizi yazdık ama kendimiz bize ulaşmak isteyenleri magdur ettik. (SONER SARGIN CSM 0 505 400 02 94 Asker ve asker olacakların sorularını bekliyorum.) Sevgili Admin dende anasayfada on-line yazışma sayfasını açmasını bekliyoruz.
  soner_sarg..

Soner SARGIN13 Ekim 2011 Perşembe 23:10:53
Sayın Ramazan ÖYKE Köyümüzün ilk resmisitesini oluşturmuş olmandan dolayı sana Köyümüz ve kendi adıma çok teçekür ederim. Çok güzel olmuş dahada güzel olacağından eminim. Busitenin köyümüz adına yardımlaşma ve dayanışma dernegi şeklinde işlevrörmesini dilerim. Buda dahacok İl dışında yaşayan vatandaşlarımızın katkısıyla gercekleştirilecek bir olaydır. Şunu demek istiyorum: Herkes bulumduguyerden ve konumdan iş imkenları ile ilğili olarak köyümüzün genç lerini bilgilendirir ve ilgilenirse Köyümüz ve Gençliği adına çok iyi olcagını düşünüyorum. Buda arkadaşların ve abilerin busiteyi ziyaretleri, irtibatları ile mümkün olacaktır. Şimdiden herkonuda yardımcı olmak isteyen ve istekte bulunanlara teşekür ederim. Bu site sayesinde hem köyümüz hemde gurbetteki vatandaşlarımız bilğilendirilmiş ve bilinçlendirilmiş olacaktır. Köyümüzdeki gençlerden ve köye dahasık gelip giden arkadaşlardan köyümüzle ilgili haberleri bekliyoruz.
  soner_sarg..Bilgi | Mesaj Ekle
Ziyaretçi defterinde: 3 sayfada toplam 28 kayıt bulunuyor. | Görüntülenen sayfa : 1
Sayfalar
1 2 3 | >
Derlenme Süresi:0,563 s
Sayaç: