VELİOGULLARİMesaj Ekle | Siteye DönArzu Özen17 Kasım 2015 Salı 00:11:45
Merhabalar, Bu sitede emeği geçen herkese çok teşekkürler. Bizde malatya dilek köyündeniz. İstanbulda yaşıyorum fakat ailemin çoğunluğu malatyada. Velioğulları soyundan geliyoruz. Babam hep bahsederdi fakat bu kadar kapsamlı bilgiyi okudukça mutlu oldum. Bir dernek kurulacağından bahsetmişsiniz. Eğer böyle birşey hayata geçerse katılım göstermek isteriz Bütün akrabalarıma selamlar olsun :)
  ..

Oguzhan Kaya11 Ağustos 2015 Salı 14:08:11
Iyi gunler, sitenizde biraz inceleme yaptim ve bizim de akraba olma ihtimalimiz oldugunu gordum. Babamin ve dedemin adlari Abdullah Kaya. Tahtali koyundeniz. Dedemin lakabi Sari Abdullah imis. Ben kucukken vefat ettigi icin cok bilgi sahibi degilim. Babam'da 8 yasinda sehre gelmis. Sitenizde Tahtali koyu ve Kaya soyadlilarin'da Velioglu asiretinden olabilecegini yaziyor. Umarim bizim aile hakkinda da bilgileriniz vardir. Saygilarimla Oguzhan Kaya
  oguzabel@h..

YAKUP GÜLAÇTI05 Mayıs 2015 Salı 14:05:15
Veli kardeşim mail veya telefonunu yazarsan sana ulaşabilirim.
  veliogluya..

veli özalp29 Nisan 2015 Çarşamba 23:04:05
Dedelerimiz Amasya /Taşova/Destek köyüne yerleşmişler daha da öncesinde tokat erbaa nin tonu adlı koyundelermis. Daha ötesini bilmiyoruz .
  ..

Yakup GÜLAÇTI14 Nisan 2015 Salı 10:04:57
SAYIN VELİOĞLU AİLESİ, SİZLERİN DE FARK ETTİĞİNİZ GİBİ, OSMANLI ARŞİVLERİNDEKİ ÇALIŞMALARI YAPILMIŞ NÜFUS KAYITLARINI TARAMAK YOLUYLA HER BÖLGEDEKİ VELİOĞLU KAYITLARINI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUM. BUNU YAPMANIN NE DENLİ ZOR OLDUĞUNU TAKDİR EDERSİNİZ. ANCAK BU ZORLUĞU HİÇ ÖNEMSEMİYORUM. SİZLERDEN İSTEDİĞİMİZ YÖRENİZDEKİ VELİOĞLU AİLESİYLE İLGİLİ BİLGİLERİ BİZE ULAŞTIRMANIZ. O BÖLGEDEKİ SOYADI NEDİR, NE ZAMANA KADAR BİLİYORSUNUZ, DEDELERDEN DUYULANLAR NELERDİR GİBİ..... AYRICA AİLE BÜYÜKLERİNE AİT FOTOĞRAFLAR VE DE YÖRENİZİ TANITICI BİLGİLER. BU KONUDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ... MAİL VE TELEFONUM SİTEDE "İLETİŞİM" BÖLÜMÜNDE VARDIR. HERKESE SELAM VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.
  ..METİN VELİOĞLU24 Şubat 2015 Salı 12:02:48
Sayın VELİOĞLU'lar, İran'da MEŞED kentinde "VELİOĞLU MEDRESESİ" olarak halen eğitim faaliyetinde bulunan bir medrsesemiz bulunduğunu bu medreseyi ziyaret etme fırsatı bulan Trabzon Beşikdüzünde oturan HASAN BASRİ VELİOĞLU Abimizden dinledim. Eğer Derneği kurar ve kuruluş toplantısını düzenlersek Hasan Basri Ağabey gelip bu seyahatını anlatmayı vaad etmiştir. Hasan Basri Ağabey ayrıca ilk gençlik yıllarında babası İstanbul Sultanhamamda esnafken tanıştığı VELİOĞLU soyadlı bir kişnin yönlendirmesi ile Osmanlı Arşivindeki VELİOĞLU kayıtlarını kopya edip babasına ve o kişiye verdiğini de anlatmaktadır. Osmanlı Arşivi dijital ortamda yayınlanmaya başladı. Bu kaynaklara ulaşmak için Dernek kuruluşundan hemen sonra harekete geçeceğiz. Böylece yalın gerçeklere daha da yaklaşmış olacağız. Selâmlar.
  metinvelio..

METİN VELİOĞLU23 Şubat 2015 Pazartesi 16:02:17
Sayın YAKUP GÜLAÇTI, sitesinde "NERELERDEYİZ" başlığı altında bazı illeri saymaktadır. Ancak TÜRKTELEKOM'da kayıtlı "VELİOĞLU" soyadlı sorgulama yapıldığında Türkiyede 54 ilde kayıtlı VELİOĞLU soyadlı telefon bulunduğu görülecektir. Soyadı değişikliği olanları da eklersek 81 ilde de akrabalarımızı bulmamızın mümkün olduğu düşünülebilir.
  metinvelio..

METİN VELİOĞLU11 Şubat 2015 Çarşamba 17:02:27
İstanbulda bir dernek kurma hazırlığı içindeyiz. Bu dernekte tüm VELİOĞLU'ları bir araya getirmeyi amaçlamaktayız. Bizimle ilişki ve iletişim içinde olmanızı diliyoruz
  metinvelio..

yavuz özkanlı10 Şubat 2015 Salı 15:02:26
Selamlar, Babam ın adı Yakup onun dedesinin adı da Yakup. Rize Merkez Fener mahallesi ( eski adı Hurtoz) Hacı Velioğulları ndan...Allah tüm ceddimizden büyüklerimizden razı olsun mekanları cennet yattıkları yer nur olsun. Tüm Velioğullarına selamlar selamun aleyküm ve rahmetullah ve bereketüh...
  yavuzozkan..

ahmet yıldız 19 Eylül 2014 Cuma 20:09:48
Ben Trabzon Vakfikebir ilcesi Deregozu köyünden bizde Veliogullarindaniz
  ..Bilgi | Mesaj Ekle
Ziyaretçi defterinde: 10 sayfada toplam 95 kayıt bulunuyor. | Görüntülenen sayfa : 1
Sayfalar
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | >
Derlenme Süresi:0,077 s
Sayaç: